Ввійти
Забули пароль? | Зареєструватися

Підписка
на блог
Ваше ім'я*

Email*Замовити
дзвінок

Ви можете вказати свій номер телефону і наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом..


Розкажіть друзям

Заміна паливного фільтру Джилі МК

Китайський седан Джилі МК працює на бензині марки А-92. Це паливо не відрізняється особливою чистотою, тому власникам цього авто настійно рекомендується дотримуватися регламенту обслуговування системи очищення палива. Паливопровід Geely MK оснащується двоступінчатою фільтрацією:

 1. Фільтр грубого очищення (сіточка бензонасоса)
 2. Фільтр тонкого очищення

Фільтр грубого очищення розрахований на увесь термін гарантійного обслуговування авто. Його зазвичай вистачає на 70 000 - 100 000 (км) пробігу. Але за умови, що машина заправляється якісним дорогим бензином. Стосовно фільтру тонкого очищення палива, його рекомендується міняти через кожні 20 000 - 30 000 (км) пробігу.

Стандартний фільтр тонкого очищення палива усуває забрудники діаметром понад 5-15 (мкм). Фільтр же грубого очищення дозволяє прибирати з палива лише велику суспензію, діаметром понад 100 (мкм).

Якщо водій Джилі МК помітив недобре з роботою двигуна, при цьому вже підходить час заміни фільтру тонкого очищення, то треба без зволікань замінити старий елемент фільтрації. Забитий фільтр тонкого очищення може стати винуватцем наступних проблем:

 1. Двигун перестав заводитися з першого разу
 2. Мотор іноді глухне
 3. Почали плавати оберти
 4. Зменшилася динаміка розгону

У кінці огляду викладено відео. Автор відеоролика детально показує усі етапи заміни бензинового фільтру тонкого очищення.

Паливний фільтр

Як поміняти паливний фільтр Geely MK

Фільтруючий елемент палива знаходиться поряд з бензобаком. Фільтр кріпиться за допомогою одного утримувача. Робота по заміні фільтру тонкого очищення не займає багато часу і сил. Щоб замінити фільтр треба лише розімкнути утримувач і від'єднати паливні шланги.

Перед безпосередньою заміною паливного фільтру треба скинути тиск в паливній магістралі.

Як скинути тиск у паливопроводі

Тиск слід скидати, якщо фільтр міняється після запуску двигуна, без простою. Тиск у паливопроводі самостійно нормалізується приблизно через 5 годин після останнього пуску мотора.

Якщо тиск не скидати, то буде складніше від'єднати паливний фільтр. Додатково з розгерметизованої паливної магістралі почне виходити паливо, можливо навіть під натиском.

 • Заїжджаємо на оглядову яму, але підійде і естакада. Буде взагалі відмінно, якщо скористатися автомобільним підйомником.
 • Вимикаємо запалення і відкриваємо капот.
 • Відкриваємо кришку блоку запобіжників.

Відкриваємо кришку блоку запобіжників

 • Витягаємо реле паливного насоса. Реле знаходиться в посадочному місці R5. На фото нижче показано його місцерозташування.

Витягаємо реле паливного насоса 

 • Заводимо двигун і даємо мотору попрацювати до самостійного відключення. Зупинка мотора означає, що в паливній магістралі закінчилося паливо. Зазвичай двигун глухне через 5 секунд роботи.

Все, можна приступати до заміни фільтруючого елементу.

Як замінити фільтр

 • Бензиновий фільтр тонкого очищення Geely MK знаходиться у самої дороги. Перед якимись маніпуляціями з фільтром його треба добре почистити і помити.
 • Відкручуємо утримувач. Для цього знадобиться викрутка з хрестовим шліцом. Болтик утримувача може приіржавіти і закиснути. Тому перед викручуванням кріплення його слід обробити проникаючим мастилом і дати час трохи постояти.

Відкручуємо утримувач

 • Витягаємо фільтр з утримувача. Його треба просто вивести з притискних губок.

Деякі майстри розпочинають заміну фільтру з від'єднання шлангів. Так теж можна робити, але в цьому випадку доведеться поспішити з відкручуванням утримувача, оскільки зі шлангів буде сочитися паливо.

 • Підставляємо під фільтр місткість для збору стікаючого бензину. Якщо заздалегідь в паливній магістралі скидався тиск, то бензину витече трохи. В цьому випадку можна просто підстилити під фільтр дрантя, яке швидко вбере в себе бензин, що протік.
 • Від'єднуємо від фільтру шланг, що сполучає фільтруючий елемент з паливною рампою. Щоб від'єднати шланг, необхідно заздалегідь стиснути кнопки фіксатора. В деяких випадках кнопки фіксатора можуть підклинювати, через засори, що потрапили всередину. Якщо фіксатор клинить, треба його обробити проникаючим мастилом (WD-40).

Від'єднуємо від фільтру шланг

 • Від'єднуємо другий шланг, що йде від фільтру до бензобака. Як у попередньому випадку, для від'єднання шланга треба просто натиснути на кнопки фіксатора і висмикнути з'єднання.

Від'єднуємо від фільтру шланг

 • Ставимо на місце старого фільтру новий. Фіксатори слід одягати на штуцера фільтру до появи характерного клацання.

При установці фільтру треба звернути увагу на напрям протоки. Фільтр треба ставити стрілочним покажчиком в напрямі від бензобака до паливної рампи. Але на деяких фільтрах стрілочний покажчик може бути відсутнім. Такі фільтри слід ставити вузьким кінцем (завальцовкою) у бік паливної рампи. Саме цією стороною встановлюється оригінальний заводський фільтр.

Зверніть увагу, в оригінальному фільтрі тонкого очищення палива Джилі МК відсутнє виведення контакту на заземлення. При замовленні нового фільтру украй бажано узяти такий же елемент, що фільтрує. Зрозуміло, нічого страшного не буде, якщо на новому фільтрі виявиться виведення на масу, яке ні до чого підключити.

Матеріали і інструмент

 1. Хрестова викрутка
 2. Місткість для збору бензину або дрантя
 3. Проникаюче мастило
 4. Щітка для очищення старого фільтру

Потрібний буде і новий фільтр тонкого очищення палива. Артикул оригінального фільтру: Geely-10160001520. Елемент, що фільтрує, коштує недорого. За оригінал зазвичай просять в районі $4-5.

В ролі фільтруючого елементу краще всього замовляти щось подорожче. Адже від вартості залежатиме якість очищення бензину.

Додаткова інформація

Треба пару слів сказати і про терміни заміни паливного фільтру Geely MK. Так, виробник рекомендує міняти бензиновий фільтр через кожні 20 000 - 30 000 (км) пробігу. Але еталонний пробіг є актуальним лише при заправці китайського седана дорогим бензином підвищеного очищення.

В цілях економії багато водіїв цього авто заправляють бензобак найдешевшим паливом. Такий бензин не проходить належне очищення. Численні засори дешевого бензину дуже швидко забивають фільтр. З цієї причини замість покладених 20 000 - 30 000 (км) фільтр тонкого очищення забивається вже через 10 000 (км) пробігу.

Досвідчені водії Джилі МК зазвичай міняють паливний фільтр разом з масляним фільтром двигуна.

Як було сказано на початку огляду, фільтр тонкого очищення є не єдиним елементом фільтрації паливопровода. Разом з ним використовується і сіточка бензонасоса. Сіточка відсікає найбільші піщинки, які несуть загрозу для працездатності насоса. З урахуванням якості палива на АЗС, сіточку бензонасоса Geely MK рекомендується міняти через 30 000 - 50 000 (км) пробігу.

» Всі статті

Поділіться Вашими враженнями про ремонт "Заміна паливного фільтру Джилі МК"

Відгуки: 0
.