Ввійти
Забули пароль? | Зареєструватися

Підписка
на блог
Ваше ім'я*

Email*Замовити
дзвінок

Ви можете вказати свій номер телефону і наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом..


Розкажіть друзям

Заміна мотора склоочисника Джилі СК

Склоочисник Geely CK не входить у перелік слабких місць цього автомобіля. Як показує практика, термін служби очищувача лобового скла складає не менше 150 000 (км) пробігу. Солідним ресурсом володіють усі деталі склоочисника, які можна замовити у каталозі запчастин Джилі СК.

Склоочисник китайського седана має достатньо практичну конструкцію. Мотор трапеції склоочисника винесено назовні приводної системи двірників.

Техстан склоочисника практично безпомилково можна діагностувати за характером роботи щіток:

 1. Плавно ходять і добре очищають скло
 2. Плавно ходять, але з очищенням скла справляються погано
 3. Ходять ривками, залишаючи за собою неочищені місця
 4. Двірники стоять на місці

Якщо щітки плавно ходять і добре очищають скло, значить двірники знаходяться у повністю справному стані. У випадках, коли щітки переміщуються плавно, але на склі все ж залишаються якісь неочищені ділянки, слід зробити заміну або двірників у зборі, або тільки самих гумок.

Якщо ж щітки переміщуються ривками, це означає, що прийшли у непридатність шарнірні з'єднання трапеції склоочисника. Ця поломка легко усувається банальною заміною трапеції. Але бувають випадки, коли двірники взагалі перестають реагувати на увімкнення склоочисника. Дана неполадка свідчить про вихід з ладу моторчика склоочисника. Саме цієї поломки і присвячений цей огляд. Нижче за текстом буде розказано, як можна швидко і безпечно провести заміну двигуна трапеції двірників.

Двигун склоочисника

Як замінити мотор склоочисника Geely CK

Варто відразу зауважити, що робочий ресурс моторчика трапеції двірників нічим не регламентований. В деяких випадках моторчик двірників китайського седана відпрацьовує по 10 років, залишаючись при цьому в чудовому техстані. З цієї причини перед безпосереднім ремонтом приводної системи склоочисника радиться заглянути в блок запобіжників.

Перевірка запобіжника двірників

Лінію живлення склоочисника вітрового скла захищає плавкий запобіжник, який знаходиться в блоці під капотом. Щоб дістатися до блоку запобіжників, потрібно в першу чергу вимкнути займання. Ключ повинен бути повернутий у положення "LOCK".

 • Далі необхідно відкрити капот і підняти кришку блоку. Кришка тримається на 2 фіксаторах-засувках.

Відкриваємо кришку

 • Лінія живлення двірників захищена плавким запобіжником F-20. Це стандартний 15-амперний запобіжник. Виймємо запобіжник і діагностуємо його стан.

Виймємо запобіжник

Відомо безліч випадків, коли вихід з ладу склоочисника був спровокований перегоранням запобіжника. Якщо під час огляду запобіжника з'ясувалося, що захист перегорів, то банальна заміна запобіжника допоможе повернути до життя завмерлий склоочисник.

Зрозуміло, далеко не завжди зупинка двірників відбувається з причини перегорання плавкого захисту. У деяких ситуаціях виходить з ладу сам двигун. Причиною поломки електродвигуна найчастіше є коротке замикання в проводці статора або ротора. Але зламатися може і струмознімний механізм, а також діодний міст. Багато які з ґрунтовних поломок моторчика склоочисника провокуються зносом підшипникового вузла. Моторчик двірників Джилі СК не є ремонтопридатним. Якщо мотор перестав працювати, його потрібно якомога швидше замінити.

Демонтаж мотора склоочисника

Мотор двірників винесено у підкапотний простір, під лобовим склом. Тому не потрібно попередньо знімати ні самі щіткотримачі, ні жабо, ні трапецію.

 • Першим ділом відключаємо дротову колодку. Для розмикання з'єднання потрібно віджати фіксатор. Робиться це дуже просто.

Відключаємо дротову колодку

 • Відкручуємо 4 болта. Метизи мають головку на 10. Додатково в голівках передбачається й шліц під хрестову викрутку. Але нерідко на складальній лінії ставлять болти і з іншими головками, під ключ від 12 до 14. В автомобілі Geely CK останніх років випуску використовуються болтики з голівкою під шестигранник на 7.

Відкручуємо 4 болта

 • Витягаємо мотор на стільки, на скільки дозволяє тяга трапеції.
 • Відкручуємо стопорну гайку на тязі трапеції. Для цього потрібно буде задіяти ріжковий ключ на 14, в деяких випадках на 12.

Відкручуємо стопорну гайку

 • Усе, мотор склоочисника можна повністю винести.
 • Деякі фахівці вважають за краще не чіпати гайку тяги трапеції. Існує ще один спосіб від'єднання моторчика. Замість відкручування стопорної гайки можна висмикнути шарнір на тязі трапеції. Шарнірне з'єднання потрібно просто підчепити викруткою.

Висмикнути шарнір

Ремонт трапеції склоочисника

Якщо двірники зупинилися на позначці 70 000 - 100 000 (км) пробігу, то разом з заміною моторчика є резон виробити й сервіс самої трапеції склоочисника. Слабкими місцями трапеції є шарнірні з'єднання. З часом вони зношуються, що призводить до виникнення люфту. Через зношення шарнірів двірники можуть переміщатися ривками. Додатково може істотно зменшитися робочий хід щіток.

 • Знімаємо утримувачі щіток. Бувають випадки, що утримувачі гарненько прикипають і закисають. Для від'єднання застряглих щіток радиться використовувати знімач. Приклад на фото нижче.

Знімаємо утримувачі щіток

 • Від’єднуємо жабо. На китайському седані Джилі СК жабо складається з 2 частин, правої та лівої. Кожна половина жабо фіксується у 6 місцях спеціальними кліпсами. Багато хто з майстрів зазначає, що заводські кліпси нерідко ламаються. Тому перед обслуговуванням склоочисника радиться замовити комплект кліпс.

Від’єднуємо жабо

 • Відкручуємо кріплення трапеції. З боку водія 3 болтика, а на протилежному боці 2 болтика.
 • Усе, стару трапецію можна виймати, якщо моторчик від'єднаний.

Відкручуємо кріплення трапеції

Додаткова інформація

При обслуговуванні склоочисника Geely CK радиться приділяти увагу і самим щіткам. Двірники китайського седана мають обслуговуєму конструкцію. Якщо склоочисник ходить плавно, але на склі залишаються розводи, значить настав час поміняти гумки.

В заміні гумок зазвичай немає нічого складного, але далеко не всі водії знають, як обрати оптимальний варіант щіток. Багато фахівців відзначають, що універсальних щіток склоочисника не буває. У грамотних водіїв завжди є під руками 2 типи щіток: літні й зимові.

Між собою ці типи гумок відрізняються матеріалом. В зимових зазвичай використовується підвищений вміст силікону. В якості літніх щіток цілком можна використовувати традиційні гумові аналоги. Водій може змінювати або самі гумки на щітки, або щітки в зборі. Окремі щітки у зборі обійдуться трохи дорожче.

Існує окрема серія щіток склоочисника, які оснащуються вітровим щитом. Такі щітки менше прилипають до лобового скла.

» Всі статті

Поділіться Вашими враженнями про ремонт "Заміна мотора склоочисника Джилі СК"

Відгуки: 0
.