Ввійти
Забули пароль? | Зареєструватися

Підписка
на блог
Ваше ім'я*

Email*Замовити
дзвінок

Ви можете вказати свій номер телефону і наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом..


Розкажіть друзям

Скидання налаштувань ЕБУ Чері Тіго

Усі без винятку модифікації автомобіля Chery Tiggo оснащуються самонавчальним ЕБУ. До речі, запчастини Чері Тіго вважаються найбільш якісними серед усіх китайських деталей. Електронний блок управління цього кросовера здатний підлаштовуватися під стиль і режими їзди конкретно взятого водія. Опція самонавчання ЕБУ дозволяє:

 1. Контролювати витрати палива
 2. Регулювати динаміку розгону
 3. Розвивати оптимальну тягову потужність

У більшості випадків самонавчання ЕБУ дозволяє зробити пересування Чері Тіго більш передбачуваним і більш комфортним.

Зрозуміло, автомобільні "мізки" не враховують, що водій може використовувати відверто безграмотний стиль їзди. Інший раз у процесі самонавчання ЕБУ налаштовує роботу двигуна у відповідності з неправильними діями водія. Як підсумок, колись жвавий і економний Chery Tiggo знаходить мляву динаміку їзди, та ще і витрачає на це паливо вище за норму.

Вдосталь намучавшись з "отупілими" кросовером водій починає бити тривогу. "Куди ж подівся прежний Чері Тіго. Може його вночі замінили на стоянці "? Але якщо відкинути жарти в сторону, то з неправильним налаштуванням параметрів роботи двигуна, в якому винне ЕБУ, потрібно якомога швидше розібратися. Адже неприродна динаміка розгону скорочує робочий ресурс ДВЗ, що може вилитися згодом у вельми і вельми дорогий ремонт.

Повернути автомобілю бувалий перш характер їзди допоможе банальне скидання налаштувань ЕБУ. Обнуляти електронний блок управління потрібно для того, щоб заново навчити кросовер оптимальній динаміці розгону і іншим параметрам їзди. Автор відео наочно показує і детально пояснює, як обнулити налаштування ЕБУ Chery Tiggo в домашніх умовах.

Оновлення налаштувань ЕБУ

Покрокова Інструкція, як скинути налаштування ЕБУ до заводських значень в китайському кросовері Chery Tiggo

У досвідченого майстра за все про все йде у районі 1часа, це з урахуванням часу на перенавчання автомобільних "мізків".

Першим ділом необхідно провести заміну фільтра системи повітропідготовки. Додатково необхідно замінити високовольтні дроти і свічки. Не завадить і сервісне обслуговування паливопроводу, зокрема необхідно замінити сіточку бензонасоса і фільтр тонкого очищення палива. Але останні 2 пункти підготовки не такі важливі, як обслуговування системи запалювання Чері Тіго і вузла повітропідготовки ДВЗ.

Підготовчі роботи

 • Зупиняємося і глушимо авто.
 • Відкриваємо капот і від ’ єднуємо мінусовій дріт від АКБ
 • Знімаємо кришку корпусу повітряного фільтра. Кришка тримається на 2 винтиках з головкою під хрестову викрутку. Додатково потрібно послабити хомут, що з 'єднує патрубок кришки з рукавом повітровода.

Знімаємо кришку

 • Змінюємо старий фільтр на повністю новий аналог. Додатково перед установкою нового фільтра вкрай бажано почистити і помити зсередини сам корпус фільтра.
 • Збираємо систему повітропідготовки у зворотній послідовності
 • Демонтуємо декоративний захист двигуна.

Демонтуємо декоративний захист двигуна

 • Отримуємо запальники високовольтних дротів зі свічкових колодязів. При цьому потрібно запам 'ятати, якою провід підключається до якого циліндра.

Отримуємо запальники

 • Від’єднуємо високовольтну проводку від котушки запалювання. Найкраще промаркувати порядок підключення дротів.

Від’єднуємо високовольтну проводку

Викручуємо старі свічки запалювання

 • Ставимо на місце старих свічок нові. Як правило, досвідчені майстри обов'язково і неодмінно перевіряють нові свічки на спеціальному випробувальному стенді. Якщо такого і нема в господарстві, то можна відвідати будь-яке більш-менш професійне СТО. Перевірку свічок зазвичай проводять безкоштовно або за ціною 0,5 пива. Бажано перевіряти свічки навіть від відомих брендів, так як ринок захлинувся у якісних підробках.
 • Вкручуємо нові свічки і одягаємо нові ВВ-дроти.

Заміна сіточки бензонасоса та фільтра тонкого очищення палива наведено не буде. Дані роботи не є обов 'язковими, хоч їх виконання і буде бажаним.

Скидання налаштувань

 • Від ’ єднуємо від АКБ плюсової дріт.
 • З 'єднуємо між собою клеми плюс і мінус на відокремлених дротах. Щоб це зробити, автор відео скористався мідним подовжувачем.

З 'єднуємо між собою клеми

 • Залишаємо поєднані клеми на 30 хвилин.
 • Підключаємо дроти назад до АКБ.
 • Заводим двигун. Педаллю газу при цьому допомагати мотору не потрібно. З першого разу двигун може і не запуститися. Так і повинно бути.
 • Після запуску ДВЗ даємо мотору прогрітися на холостому ході.
 • Відразу робимо пробний заїзд. Між перемиканням передач потрібно розганятися якомога швидше.

Для тих водіїв, хто любить швидкісну динамічну їзду перший виїзд після скидання налаштувань потрібно зробити з втопленою в підлогу педаллю газу. Цей прийом дозволить навчити електронний блок управління "рвати з місця" на світлофорах. Враховуючи можливість різкого старту, потрібно спочатку (ще перед підготовчими роботами) розташувати машину таким чином, щоб було безпечно пробуксовувати колесами при різкій активації акселератора.

Але якщо водій все ж дотримується спокійного і розміреного темпу їзди, то можна рушати з місця як і зазвичай, тихо і спокійно. Звичайно, обов'язково потрібно дотриматися умова швидкого розгону між перемиканням передач.

Пробний заїзд має тривати не менш 30-50 (км). В ході поїздки обов'язково потрібно випробувати роботу всіх споживачів струму в бортовий електромережі, від сигналу і головного світла до магнітоли і підсвічування багажника.

Додаткова інформація

Зрозуміло, скидання налаштувань ЕБУ дозволяє окрилити Chery Tiggo лише на деякий час. Поступово електронний блок управління буде підлаштовуватися під звичний водієві стиль їзди, з усіма помилками, що допускаються.

Багато студій чіп-тюнінгу пропонують спеціальні послуги з установки окремої кнопки, за допомогою якої можна скидати налаштування ЕБУ без зайвих рухів. Користуючись кнопкою обнулення налаштувань деякі водії "калібрують" електронний блок управління від 2 до 4 разів на рік.

Як зрозуміло, перенавчання ЕБУ на автомобілі Чері Тіго не є панацеєю. Якщо автомобіль втратив бувалу перш динаміку їзди, то причина цього може критися зовсім не в самонавчанні ЕБУ. Справа може бути і в подачі палива з повітрям, і в запалюванні, і в компресії циліндрів. На динаміку розгону і тягову потужність впливають і інші фактори.

Перед скиданням налаштувань електронного блоку керування Чері Тіго необхідно здійснити всебічну діагностику. Виявлені несправності потрібно усувати по ходу справи. Якщо з 'ясується, що вдалося забороть всі виявлені неполадки, а кросовер при цьому все одно мляво набирає швидкість, то тільки в цьому випадку допустиме проводити скидання налаштувань ЕБУ і його подальше перенавчання.

» Всі статті

Поділіться Вашими враженнями про ремонт "Скидання налаштувань ЕБУ Чері Тіго"

Відгуки: 0
.