Працюємо з Пн-Сб 9:00-19:00

+38-097-99-007-47

+38-093-17-009-70

+38-095-91-690-97

0грн
Розкажіть друзям

Заміна термостата Джилі МК Крос

Термін служби оригінального термостата Geely MK Cross складає в межах 30 000 - 40 000 (км) пробігу. В якості заводського оригіналу використовується термостат на основі воскового клапана. Подібні термостати відрізняються високою точністю роботи. Клапан спрацьовує при досягненні робочої рідиною температури +82 ⁰С.

На несправність термостата Джилі МК Кросс натякають такі ознаки:

 • Часто вмикається вентилятор примусового охолодження радиатора
 • Впускний і випускний патрубки мають однакову температуру
 • Увімкнувся індикатор перегріву двигуна

Варто звернути увагу, що деякі із симптомів поломки термостата схожі з симптомами виходу з ладу датчика температури охолоджуючої рідини. Рішення про заміну термостата Geely MK Cross повинно прийматися тільки на основі діагностики датчика температури антифризу і термостатичного клапана.

Робота із заміни термостата на цьому авто не відрізняється особливою складністю. Термостат знаходиться відразу під модулем запалювання.

Термостат

Процес заміни термостата Джилі МК Кросс

 • Заїжджаємо на оглядову яму, зупиняємо і глушимо машину.
 • Чекаємо, даючи двигуну повністю охолонути.
 • Відкриваємо капот і знімаємо акумуляторний блок, попередньо потрібно відкинути дроти. Починати відключення необхідно з клеми "-".

Знімаємо акумуляторний блок

 • Зливаємо охолоджуючу рідину. В автомобілі Geely MK Cross передбачено 2 точки зливу ОР. Перша знаходиться під радіатором, а друга на блоці цилиндрів. Перед безпосереднім зливанням ОР необхідно викрутити пробки на розширювальному бачку охолоджуючої рідини і заливної горловини радіатора. Нагадаємо, що зливати антифриз потрібно на холодному двигуні!

охолоджуючу рідину Зливаємо

Варто зауважити, що автор відео обмежився лише зливом антифризу з корпусу термостатичного клапана Джилі МК Крос. Там можна робити лише в одному випадку, коли охолоджуюча рідина нещодавно оновлювалася. В інших же ситуаціях термостат змінюється разом з антифризом.

 • Відкручуємо кришку термостата. 2 точки фіксації.

Відкручуємо кришку термостата

Зверніть увагу, майстер на відео виробляє демонтаж котушки запалювання, щоб дістатися до термостатичного клапана. Деякі фахівці демонтують катушку запалювання разом з монтажним майданчиком, так відкривається повний доступ до термостата. Демонтувати котушку запалювання необов'язково. Якщо у майстра витончені руки, то цілком вийде викрутити термостат, пробравшись ключем під котушку запалювання.

 • Відводимо у сторону кришку термостата.

Відводимо в сторону кришку термостата

 • Витягаємо термостат. Клапан Geely MK Cross може прикипіти до корпусу, в такому випадком майстру не обійтися без допомоги плоскогубців.

Витягаємо термостат

 • Зверніть увагу на ущільнювальне колечко термостата. Повторно використовувати старий ущільнювач неприпустимо!

Ущільнювальне кілечко

 

Як перевірити термостат

Роботу термостата слід перевіряти в гарячому робочому середовищі. Для цього буде потрібна ємність з водою і нагрівальна плита. Якщо по досягненню 82 С⁰ восковий клапан спрацьовує, значить термостат справний. У цьому випадку причина неправильної роботи системи охолодження двигуна криється у датчику температури антифризу.

Перевірка термостата

Заміна антифризу

В процесі заміни термостата радиться проводити повну заміну охолоджуючої рідини.

 • Заливається новий антифриз через горловину радіатора.

Заливати новий антифриз

 • Коли антифриз почне надходити по шлангу в розширювальний бачок ОР, закриваємо горловину радіатора і доливаємо охолоджуючу рідину вже в бачок.

Доливаємо охолоджуючу рідину

Слід особливу увагу приділити перевірці роботи системи охолодження двигуна Джилі МК Крос. Часто таке трапляється, що охолоджуючий контур не нагрівається до високої температури, в той час, як індикатор сигналізує про перегрів двигуна. Цей симптом свідчить про наявність в системі охолодження повітряної пробки.

Щоб вигнати повітряну пробку, потрібно відкрити кришку на заливній горловині радіатора і дати двигуну попрацювати протягом 3-5 хвилин. Для кращого видалення повітря з системи радиться пром'яти руками патрубки і шланги системи охолодження.

 • Після пробного запуску двигуна слід проконтролювати рівень антифризу в розширювальному бачку. Рідина повинна бути залита по контрольну ризку "F". Доливаємо антифриз, якщо того вимагає ситуація.

Буває таке, що буквально через тиждень експлуатації авто антифриз набуває коричневого відтінку. Це означає, що був придбаний підроблений антифриз. У такій охолоджуючої рідини відсутній інгібітор корозії. Підроблений антифриз потрібно якомога швидше замінити на новий якісний (оригінальний).

Що було використано в процесі заміни термостата Geely MK Cross

 1. Набір ключів
 2. Ємність для зливу антифризу
 3. Ганчір'я
 4. Новий антифриз

Потрібен буде і новий термостат. Арт номер оригінального термостата - E060020005.

Зверніть увагу, в комплекті з термостатом має бути і гумове ущільнювальне колечко. В бюджетних термостатах колечко часто відсутнє. Цей момент свідчить про низьку якість клапана.

 

» Всі статті

Поділіться Вашими враженнями про ремонт "Заміна термостата Джилі МК Крос"

Відгуки: 0
.