Ввійти
Забули пароль? | Зареєструватися

Підписка
на блог
Ваше ім'я*

Email*Замовити
дзвінок

Ви можете вказати свій номер телефону і наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом..


Розкажіть друзям

Гайки, болти, втулки для розвалу-сходження Чері Тіго Т11. Як підібрати запчастини для розвалу задньої підвіски

Правильність кута установки коліс Чері Тіго Т11 відбивається як на ступені маневреності, так і керованості автомобілем. Кут встановлення коліс визначається кількома параметрами: розвал і сходження. Розвал - нахил коліс відносно вертикальної площини. Сходження - нахил коліс відносно горизонталі.

Автомобіль Chery Tiggo з переднім приводом в модифікації Т11 дозволяє здійснювати регулювання сходження на передній осі і розвалу задніх коліс. Якщо для регулювання кута установки коліс на передній осі використовуються наконечники рульової тяги, то розвал задніх коліс регулюється ексцентриковою втулкою на поперечних важелях. До кожної із втулок додаються спеціальні болт і гайка.

Повнопривідні модифікації Чері Тіго, а також моделі з заднім приводом, мають можливість регулювання як розвалу, так і сходження. Регулювання сходження здійснюється ексцентриковою втулкою на поздовжніх важелях.

Артикул комплекту втулка/болт/гайка для розвалу задньої підвіски Чері Тіго: T11-2919033/35/31.

Артикул подвійного комплекту втулка/болт/гайка для розвалу задньої підвіски: T11-2919033BA/35BA/31BA.

Артикул втулки розвалу задньої підвіски Chery Tiggo (коротка 70.5 мм): T11-2919033.

Артикул втулки розвалу задньої підвіски (середня, 81.5 мм): T11-3301311. Ця ексцентрикова втулка може використовуватися для регулювання сходження задніх коліс, вони використовуються і на поздовжніх важелях.

Артикул втулки розвалу задньої підвіски (довга, 93.5 мм): T11-2919033BA.

Артикул болту розвалу: T11-3301313, а також T11-2919035 і T11-2919035BA.

Артикул гайки розвалу: T11-2919031, а також T11-2919031AB.

Ексцентрик розвалу-сходження для Чері Тіго

Процедура становила сходження на автомобілі Чері Тіго здійснюється за таких обставин:

 1. Після сервісу підвіски, якщо зачіпалися вузли, що впливають на розвал-сходження
 2. При нерівномірному зносі колісної гуми
 3. При погіршенні маневреності або керованості

Для здійснення процедури розвал-сходження необхідно користуватися послугами спеціалізованих СТО. Справа в тому, що розвал-сходження враховує положення коліс з точністю до сотих міліметра (0,01). Грамотний якісний розвал-сходження Chery Tiggo можна виконати лише за допомогою комп'ютеризованого діагностичного стенду. Приклад такого обладнання на фото нижче.

Розвал-сходження

Зрозуміло, серед народних умільців зустрічаються майстри, які наловчились робити розвал-сходження в домашніх умовах. Наприкінці вступного текстового блоку буде викладено відеоролик, автор якого показує технологію "домашнього" розвалу Чері Тіго.

Подібні саморобки гарні тим, що можна гарненько заощадити на проведенні розвалу-сходження. Адже за одну тільки діагностику беруть близько $30-40. Приблизно стільки ж буде коштувати і регулювання. Процедура коштуватиме ще дорожче, якщо доведеться змінювати комплекти ексцентриків.

Щодо розвальних ексцентрикових втулок (болтів і гайок), їх зазвичай змінюють при заміні сайлентблоків на поперечних важелях, а також при заміні даних важелів у зборі. Нижче буде описано процес заміни ексцентриків розвалу задньої підвіски. А в самому кінці огляду є ролик, автор якого розповідає про існуючі ексцентрики розвалу-сходження для даного авто.

Як замінити розвальні ексцентрики задньої підвіски Чері Тіго

Комплекти для регулювання кута положення коліс найчастіше змінюються при заміні сайлентблоків. У деяких випадках ексцентрики змінюються через неправильне регулювання розвалу-сходження. Малодосвідчені майстри часто і густо крутять саму гайку, що в багатьох випадках призводить до деформації втулки.

Гайка

У гайці передбачена проточка під шлиць втулки. Якщо крутити гайку, то почне провертатися і сама втулка!

При відкручуванні розвальних ексцентриків потрібно крутити головку болта.

 • Вивішуємо задні колеса на домкратах. Попередньо Chery Tiggo необхідно загнати на оглядову яму.
 • Розмічаємо положення ексцентрика щодо посадкового місця сайлентблоку важеля. Якщо після обслуговування підвіски поставити розвальний ексцентрик за мітками, то можна уникнути проведення процедури розвалу-сходження. Попередньо ексцентрик необхідно почистити з усіх боків, адже він знаходиться практично впритул до дороги.

Розмічаємо положення ексцентрика

 • Викручуємо розвальний болт. При цьому допустимо притримувати зі зворотного боку ексцентрикову гайку другим ключем.

Викручуємо розвальний болт

 • Відєднуємо гайку. Для цього потрібно буде вдатися до допомоги плоскої ударної викрутки. Гайку потрібно піддіти і висмикнути із шлицевої поверхні розвальної втулки Чері Тіго.

Від’єднуємо гайку

 • Підпираємо домкратом поперечний важіль. Це потрібно для того, щоб прибрати натяг у з'єднанні, адже ексцентрикова втулка розклинена.

Підпираємо домкратом поперечний важіль

 • Витягуємо ексцентрикову розвальну втулку. Виймати втулку необхідно в бік головки болту.

Витягуємо ексцентрикову розвальну втулку

 • Ставимо на місце старого ексцентрика новий. Не забудьте змастити всі елементи нового ексцентрикового регулятора. Для змащування даних з’єднань рекомендується використовувати графітову пасту. Але підійде і звичайний літол або навіть найпростіший консервант у вигляді автомобільної мовілі.
 • Обов’язково змінюємо розвальну втулку на протилежному боці вісі.

Нижче додається ще одне додаткове відео, на якому наочно показано, як витягти ексцентрикову втулку регулювання розвалу заднього колеса Тіго.

Додаткова інформація

Досвідчені майстри дотримуються думки, що ексцентрикові втулки необхідно розробляти і змащувати не рідше, ніж 1 раз на 2 роки. Справа в тому, що ексцентрикові втулки Чері Тіго схильні до закисання всередині сайлентблоків. Якщо знадобиться провести розвал-сходження задніх коліс, то це зробити не вийде, через намертво закислих втулок.

Ця несправність тягне за собою ще одну. Закислу втулку доведеться вибивати, що практично у всіх випадках означає пошкодження сайлентблока. Тобто у випадку з запущеними втулками доведеться розщедрюватися і на нові ексцентрики, і сайлентблоки. На СТО за розвал-сходження із заміною даних комплектуючих з водія здеруть кругленьку суму.

Куди дешевше періодично розробляти і змащувати ексцентрики, що дозволить надалі пристойно економити на розвалі і сходженні коліс.

При замовленні нових втулок розвалу-сходження в інтернет-магазині автозапчастин необхідно обов'язково і неодмінно знати довжину рідних ексцентриків Chery Tiggo. Тобто перед замовленням втулок потрібно витягти старі ексцентрики і зняти з них базові розміри.

» Всі статті

Поділіться Вашими враженнями про ремонт "Гайки, болти, втулки для розвалу-сходження Чері Тіго Т11. Як підібрати запчастини для розвалу задньої підвіски"

Відгуки: 0
.